KATILIM KOŞULLARI & GÖREVLER

Yeşilay Münazara Turnuvası Bölge Şampiyonaları Katılım Koşulları:
- Takımın iki üyesinin de T.C. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün eğitim veren bir lisede öğrenci olması,

- Takımın iki üyesinin de aynı okulda öğrenim görüyor olması, (eğer yakın zamanda gerçekleşen depremden doğrudan etkilendiyseniz (okul değişikliği, il değişikliği vb.) aynı proje bölgesindeki bir okuldan olmak şartıyla farklı okuldan bir öğrenciyle takım olarak katılım sağlayabilirsiniz.)

- Takımın şampiyonalara katılım şartı için belirtilen görevleri eksiksiz yerine getirmesi ve buna dair çıktıların başvuru formuna eklemesi gerekmektedir.

Şampiyonaya Başvurmak İçin Tamamlanması Gereken Görevler:
Şampiyona başvurunuzun geçerli olması için aşağıda belirttiğimiz görevleri takımın her iki yarışmacısının da gerçekleştirmiş olması gerekmektedir.

Zorunlu görevi tamamlamak bir şart olup 2 seçmeli görevden istediğiniz 1 tanesini seçip tamamlamanız gerekmektedir.

- Zorunlu Görev: https://uzaktanegitim.yesilay.org.tr/ adresinde “yeni kullanıcı (personel, öğretmen ve öğrenci değilseniz)” seçeneğinden “Yeşilay Münazara Yarışmacısı”nı seçerek başvuruda belirteceğiniz aynı mail adresiyle kayıt oluşturup sizin için tanımlanmış 2 saatlik eğitimi tamamlamak.
* Başvuru formuna bu görevi tamamladığınıza dair herhangi bir belge/kanıt yüklemeniz gerekmemektedir. Takibi sistem üzerinden sağlanacaktır.

- Seçmeli Görev 1: İl veya ilçedeki Yeşilay şubesiyle temasa geçerek gönüllü başvurusunda bulunmak ve gönüllü oryantasyon eğitimi almak
* Başvuru formuna bu görevi tamamladığınıza dair belge/kanıt yüklemeniz gerekmektedir. Bu belge; varsa katılım belgesi fotoğrafı, yoksa oryantasyon eğitimi aldığınız süreçten fotoğraf olmalıdır.

- Seçmeli Görev 2: Yeşilay’ın @1920yesilay hesabındaki herhangi bir çalışmasını, duyurusunu veya içeriğini sosyal medya hesabınızda paylaşmak (münazara turnuvası gönderisi, eğitim/webinar duyurusu vb.)
* Başvuru formuna bu görevi tamamladığınıza dair ekran görüntüsünü yüklemeniz gerekmektedir.

Zorunlu görev kapsamındaki eğitimlere nasıl ulaşacağınıza dair detaylar için tıklayınız.